Nejprodávanější pračky

Automatická pračka je už mnoho let nepostradatelným pomocníkem v každé domácnosti. Péče o naše prádlo prošla stejně jako ostatní činnosti obrovským technickým vývojem a je samozřejmě čím dál tím snažší a rychlejší. Jenom těžko si dnes dokážeme představit jak naše ženy putují s košem plným prádla k řece a tam jej celý den perou a potom na břehu suší 🙂

Stejně jako všechny ostatní domácí elektrospotřebiče prošla i pračka za poslední desetiletí obrovským vývojem. Čas praní se neustále zkracuje, hlavně kvůli úspoře vody a drahé elektrické energie, a péče o jemné prádlo a prací účinnost se naopak zlepšuje.

V nepřeberném množství automatických praček je velmi těžké se zorientovat a tak Vám možná pomůže ve výběru přehled těch momentálně nejprodávanějších modelů v českých internetových obchodech. Jasně že ne vždycky platí fakt, že to co je nejprodávanější, je také nejlepší, ale pokud se nemůžete rozhodnout mezi dvěma nebo více modely, mrkněte co kupují ostatní. Mezi nejprodávanějšími modely u praček překvapivě nekralují ty nejlevnější modely  jako je tomu mnohdy v jiném sortimentu.

Nejvíce se prodávají pračky s předním plněním, tedy se dvířky v přední části. V některých koupelnách se ale kvůli omezenému prostoru použít nedají, a tak přichází na řadu pračky plněné vrchem. Ty jsou obvykle i o hodně uzčí, a tak se vejdou i do malých prostor. Pračka se také hodně kombinuje se sušičkou, pokud máte ale v koupelně nebo prádelně dostatek prostoru, je určitě lepší koupit sušičku samostatnou. Díky speciálním spojovacím prvků se dokonce některé sušičky dají postavit přímo na pračky ze stejné série a ušetřit tak místo.

Důležitým parametrem při výběru pračky je například maximální počet otáček, počet pracích programů, maximální možná náplň a nebo třeba spotřeba vody na prací cyklus. Pokud máte omezený prostor, může Vás zajímat také hloubka pračky, protože k dispozici jsou i pračky mělké.

 

Nejprodávanější pračky

Nejprodávanější pračky AEG

Nejprodávanější pračky Bosch

Nejprodávanější pračky Zanussi

Nejprodávanější pračky Whirlpool

Nejprodávanější pračky Electrolux

Nejprodávanější pračky

Nejprodávanější pračky v 1. pololetí 2019:

  1. AEG ProSteam L7FBE48SC – chytrá pračka od velmi prestižního výrobce.
  2. AEG Dualsense L7WBG47W – cenově dostupná pračka v kombinaci se sušičkou.
  3. Samsung WW70J5446DW – moderní pračka od korejského výrobce, která je velmi šetrná k prádlu i přírodě.
  4. Whirlpool AWE 50510 – vrchem plněná pračka s šířkou pouze 40 centimetrů.
  5. Electrolux EWT 1266 ELW – úzká vrchem plněná pračka z nabídky dobře známého výrobce.