Nejprodávanější tiskárny

Nejprodávanější tiskárny

I v době, kdy elektronická komunikace vládne světu, je tiskárna velmi důležitým doplňkem počítače. Je ale pravdou, že stejně jako ostatní elektronická zařízení se značně vyvíjí a přizpůsobuje se době. Při koupi tiskárny je důležité se zamyslet nad tím, jak a které funkce budeme potřebovat.

První volbou je, jestli budeme pořizovat tiskárnu multifunkční, nebo klasickou. Pakliže potřebujeme občas kopírovat, nebo skenovat, je volba multifunkce poměrně jasná. Další důležitou volbou je potom typ tisku. Většina domácích zákazníků volí logicky tiskárny inkoustové. Jsou totiž podstatně levnější a navíc umožňují i tisk fotek ve velmi vysoké kvalitě. Laserové tiskárny zase vynikají levnějšími provozními náklady, ale jejich pořízení je dražší. Vyplatí se tedy při vyšším zatížení, typicky firmou. Kvalita tisku je navíc nižší.

Pro někoho může být důležitá i rychlost tisku, hlavně pokud tiskne velké množství dokumentů. Tento parametr je důležitý hlavně u větších firem, kde se tiskárny sdílí v kolektivu. S tím také souvisí konektivita tiskárny, buď LAN portem, nebo WiFi. U domácích tiskáren je pro mnoho domácností také prioritou WiFi.

WiFi navíc také umožňuje spojení s mobilním telefonem nebo tabletem /prostřednictvím cloudových služeb/. Pokud v některé firmě tisknou oboustranně, bude je zajímat také automatický oboustranný tisk, potažmo i takzvaný automatický podavač dokumentů, označovaný ADF. Díky němu lze ušetřit mnoho času při skenování nebo faxování vícestránkových dokumentů.

U inkoustových tiskáren je důležité, jestli používají systém dělených barevných inkoustů. Díky němu měníte pouze barvu která právě došla. Moderní jsou také systémy na doplňování inkoustu, kde neměníte cartridge, ale pouze do zásobníků doplňujete inkoust. Tím se cena výtisků posouvá až na úroveň laserového tisku. Pořizovací cena takové tiskárny je sice vyšší, ale pokud dost tisknete tak se brzy vyplatí.

Nejprodávanější tiskárny HP

Nejprodávanější tiskárny Canon

Nejprodávanější tiskárny Brother

Nejprodávanější tiskárny Epson

Nejprodávanější tiskárny Xerox

Nejprodávanější tiskárny v prvním pololetí roku 2019:
  • Samsung SL-M2026W – kompaktní černobílá laserová tiskárna od známého korejského výrobce, která potěší třeba integrovaným WiFi rozhraním.
  • Canon Pixma iP7250 – skvělá inkoustová tiskárna od jednoho z nejznámějších výrobců. Samozřejmě má dělené barevné náplně.
  • Brother HL-1112E – kompaktní černobílá laserovka pro nenáročné, která disponuje pro připojení pouze USB portem.

Nejprodávanější tiskárny