Nejprodávanější routery

Nejprodávanější routery

Dávno pryč jsou doby, kdy byl router zařízením hlavně pro firmy a instituce. Dnes už je běžnou součástí domácností. Jeho hlavní funkcí je umožnit sdílení dat, tedy především připojení k síti internet, mezi více zařízení a uživatelů. Stačí pouze přivést prostřednictvím WAN portu a nebo WiFi internet a nastavit síť pro ostatní uživatele.

Některé routery podporují také připojení externí antény.

Nejprodávanější routery v 1. pololetí roku 2021:

 1. TP-Link Archer C6 – stálice mezi oblíbenými routery je tento model od známé společnosti TP-Link. Potěší snadným nastavením, pěticí antén a velkou variabilitou.
 2. TP-Link M7200 – moderní hotspot pro 4G sítě, samozřejmě se slotem pro SIM kartu.
 3. TP-LINK Archer VR300 – modem i router v jednom s velice intuitivním nastavením.
 4. TP-Link Archer MR200 – skvělý router, který umožňuje sdílet 4G LTE

 5. TP-Link Archer AX20 – moderní router se snadným nastavením.

Nejprodávanější routery ve 2. pololetí roku 2020:

 1. Asus DSL-N16 – moderní router z nabídky známého výrobce.
 2. TP-Link Archer C6 – stálice mezi oblíbenými routery je tento model od známé společnosti TP-Link. Potěší snadným nastavením, pěticí antén a velkou variabilitou.
 3. TP-Link M7200 – moderní hotspot pro 4G sítě, samozřejmě se slotem pro SIM kartu.
 4. TP-LINK Archer VR300 – modem i router v jednom s velice intuitivním nastavením.
 5. TP-Link TL-WR841N – cenově dostupná verze malého domácího routeru, která pro většinu domácností parametricky zcela vyhovuje.

Nejprodávanější routery v 1. pololetí roku 2020:

 1. TP-Link Archer C6 – stálice mezi oblíbenými routery je tento model od známé společnosti TP-Link. Potěší snadným nastavením, pěticí antén a velkou variabilitou.
 2. Xiaomi Mi Router 4A – také čínské Xiaomi se pustilo do segmentu síťových prvků a podobně jako v jiných oblastech se její produkty hned dostávají na špičku nejprodávanějších modelů.
 3. TP-Link TL-WR841N – cenově dostupná verze malého domácího routeru, která pro většinu domácností parametricky zcela vyhovuje.
 4. TP-Link Archer C7 – novější verze vůbec nejprodávanějšího routeru, která se pomalu ale jistě dere v pořadí prodávanosti nahoru a určitě má ambice první pozici do budoucna zaujmout.
 5. Asus RT-AC1200G+ – velmi výkonný router z nabídky opravdu známého výrobce. Umí využívat pásma 2.4 GHz i 5 GHz najednou.

Nejprodávanější routery

Similar Posts