Nejprodávanější routery

Nejprodávanější routery

Dávno pryč jsou doby, kdy byl router zařízením hlavně pro firmy a instituce. Dnes už je běžnou součástí domácností. Jeho hlavní funkcí je umožnit sdílení dat, tedy především připojení k síti internet, mezi více zařízení a uživatelů. Stačí pouze přivést prostřednictvím WAN portu a nebo WiFi internet a nastavit síť pro ostatní uživatele.

Nejprodávanější routery v 1. pololetí roku 2020:

  1. TP-Link Archer C6 – stálice mezi oblíbenými routery je tento model od známé společnosti TP-Link. Potěší snadným nastavením, pěticí antén a velkou variabilitou.
  2. Xiaomi Mi Router 4A – také čínské Xiaomi se pustilo do segmentu síťových prvků a podobně jako v jiných oblastech se její produkty hned dostávají na špičku nejprodávanějších modelů.
  3. TP-Link TL-WR841N – cenově dostupná verze malého domácího routeru, která pro většinu domácností parametricky zcela vyhovuje.
  4. TP-Link Archer C7 – novější verze vůbec nejprodávanějšího routeru, která se pomalu ale jistě dere v pořadí prodávanosti nahoru a určitě má ambice první pozici do budoucna zaujmout.
  5. Asus RT-AC1200G+ – velmi výkonný router z nabídky opravdu známého výrobce. Umí využívat pásma 2.4 GHz i 5 GHz najednou.

Nejprodávanější routery