Nejprodávanější kávovary

Nejprodávanější kávovary

Pro mnoho lidí je dobrá káva důležitou součástí života. Není tak divu, že se kávovary objevují nejenom v barech a restauracích, ale i v domácnostech. Čím dál více lidí si tak může vychutnat skvělou kávu i v domácím prostředí a ještě „zamachrovat“ před návštěvou.

Kapslový kávovar

Nejlevnější alternativou jsou jednoznačně kávovary kapslové. Jejich pořizovací cena je jednoznačně nejnižší a mnohdy je i pod 1000 korun. K výrobě kávy ale potřebují speciální kapsle, které nejsou zrovna nejlevnější. Kvalita nápoje se potom také nedá srovnat s klasickým pákovým kávovarem. K dispozici jsou i neoriginální kapsle, které vyjdou levněji.

Automatický kávovar

Automatický kávovar je důmyslný stroj na přípravu vynikající kávy. Umí si sám kávu umlít a připravit různé typy skvělého nápoje. Nejčastěji je najdete v barech, restauracích a nebo třeba ve firmách. V určitých intervalech potřebují odvápnění, jinak žádnou zvláštní údržbu.

Pákový kávovar

Pákové kávovary jsou přístroje pro opravdové znalce. Je s nimi sice podstatně více práce než s kávovary automatickými, ale výsledek stojí rozhodně za to. Jsou náročné především na údržbu, ale zase si můžete například kávu namlít na požadovanou hrubost.

Nejprodávanější kávovary

Nejprodávanější kávovary v 1. pololetí roku 2019:

  1. DeLonghi ECAM 22.110 B – plnoautomatický kávovar z nabídky známého italského výrobce, který ve své cenová hladině jenom těžko hledá konkurenci.
  2. DeLonghi ETAM 29.660 SB – také druhým nejprodávanějším modelem je výrobek z Itálie. Tento automat zaujme vynikajícím poměrem mezi cenou a kvalitou.
  3. DeLonghi ECAM 45.760 W – plnoautomatický kávovar, který se hodí i pro náročnější domácnosti.
  4. DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B – automatický kávovar s velmi snadnou obsluhou.
  5. DeLonghi EC 685.W – pákový kávovar za super pořizovací cenu