Nejprodávanější čtečky paměťových karet

Nejprodávanější čtečky paměťových karet

Čtečka paměťových karet je už pěknou dobu důležitou součástí stolních počítačů i notebooků. U novějších modelů je už velmi často integrována už přímo do skříně, ale pokud ne tak stále existuje možnost připojení čtečky externí, nejčastěji s pomocí portu USB.

Zajišťuje snadné stažení dat z mobilních telefonů a nebo třeba digitálních fotoaparátů. Paměťové karty ale dnes používají i mnohé další přístroje, jako například kamery do auta, nebo i autorádia a podobně.

Nejprodávanější čtečky paměťových karet v 1. pololetí roku 2020:

  1. AXAGON CRE-S2 – externí čteřka paměťových karet, kterou pouze stačí vložit do USB portu. Poradí si s kartami formátů: microSD / microSDHC / microSDXC / TransFlash, SecureDigital, SDHC, SDXC, MultiMedia Card, MMC 4.0, MMC Dual Voltage, MMC mobile, RS-MMC, s adaptérem miniSD, MMC Micro.
  2. Akasa AK-CR-03BK – oblíbená čtečka bankovních karet /Smart Card/, kterou stačí pouze připojit do USB portu a používat.
  3. Kingston G2 microSD/ SDHC/ SDXC USB 2.0 FCR-MRG2 – opravdu miniaturní čtečka karet, kterou stačí pouze zasunout do USB portu.
  4. Kingston MobileLite G4 USB 3.0 FCR-MLG4 – kompaktní čtečka paměťových karet, která potěší také tím že umí využít rychlost portu USB 3.0
  5. Transcend TS-RDF9K2 – rychlá čtečka s podporou USB 3.0, která si poradí s formáty SD / microSD/ CompactFlash.

Nejprodávanější čtečky paměťových karet