Nejprodávanější autosedačky

Nejprodávanější autosedačky

V určitém období se právě autosedačka stane vůbec tím nejdůležitějším vybavením Vašeho osobního vozu. Zaplať pánbůh jsou dávno pryč doby, kdy se potomci převáželi jen tak na zadních sedadlech. Při dnešním provozu a hlavně pří aktivní výbavě moderních vozů by to prostě už nešlo.

Hlavním kritériem, podle kterého se autosedačky dělí je váha dítěte. Pro nejmenší děti se používají takzvaná „vajíčka“, která se v některých verzích dají zároveň připevnit i na podvozek kočárku. Obvykle jsou navržené pro prcky s vahou v rozmezí 0 – 13 kilogramů, i když horní hranice už je opravdu spíše teoretická. Třináctikilové dítko si v klasickém „vajíčku“ opravdu představit neumím.

Pokud Vám tedy dítko z této nejmenší sedačky vyroste, čeká Vás nákup většího modelu. Některé verze jsou dokonce určené pro všechny další váhové kategorie, kdy se vyndáním některého polstrování či pásů posouvá i kategorie. Nakonec z ní odděláte pouze „podsedák“ a je to.

Nejprodávanější autosedačky v 1. pololetí roku 2019:

  1. Cybex Pallas M-Fix SL 2019 Gray Rabbit – zajímavá a cenově dostupná sedačka s boční ochranou, která se postará o dítě s vahou v rozmezí 9 – 36 kg
  2. Kinderkraft Comfort Up 2019 Black – cenově velmi dobře dostupná sedačka, kterou lze připevnit i ISOFIX systémem, pro děti 9 – 36 kg
  3. Britax Römer King II 2018 Storm grey – loňský a tím pádem i cenově mnohem dostupnější model špičkové autosedačky pro děti s vahou v rozmezí 9 – 18 kg.
  4. Britax Römer Dualfix M i-Size 2019 Storm Grey – pokud nemáte hluboko do kapsy a chcete pro své dítko jen to nejlepší, nemáte nad čim přemýšlet.
  5. MAXI-COSI Cabriofix 2019 Nomad black – skvělá sedačka pro nejmenší zlatíčka 0 – 13 kg.